Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada, aklınıza takılan ve yanıtını aradığınız soruların, cevaplarını bulabilirsiniz. Sayfayı yeni sorulan sorular ve cevapları ile sürekli olarak güncelliyoruz. Bu sayfada aradığınız soruya yanıt bulamadıysanız, bizimle iletişim e geçerek, sorunuza cevap bulabilir ve sayfanın gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Elektronik sigara en basit anlatımı, pil gücü ile tel içindeki özel pamukta birikmiş e likit (sıvı, aroma, nikotin ve gliserin bileşimi) maddesinin buharlaşmasını sağlayan cihaz.

Üretilen buhar ve içindeki nikotin sayesinde gerçek sigara hazzı veren fakat çok daha az zarar veren, gerçek sigara taklidi diyebiliriz. Gerçek sigara ile arasındaki en büyük fark sigaraya oranla %95 daha az zararlı olması (2016 yılında İngiliz sağlık bakanlığı tarafından açıklandı) ve düşük maliyeti.

E likit, aroma, gliserin ve bitkisel nikotin sıvıların bileşiminden oluşur. Tüm elektronik sigaralarda bu bileşen sıvı kullanılmaktadır.

Likit in kalitesi ve tadı, içindeki bileşen maddelerin kalitesi ve formülü ile doğru orantılıdır. Bitkisel gliserin VG (Vegetable Glycerin) ve PG (Propylene Glycol) oranı en önemli etkenlerden biridir. VG oranı %60 ve üzeri e likit tercihi yapılmalıdır.

Atomizer, genel olarak e sigara pilinin üzerine takılan ve birçok parçadan oluşan kısımdır. Pilden aldığı güç sayesinde buhar üretme işini yapar. Atomizer setleri, atomizer başlığı (coil), tank, ağızlık (drip tip), taban, tel, pamuk ve modeline göre ekstra parçalar içerebilir.

Bir çok atomizer ve clearomizer modeli vardır. Bu modeller, RDA, RDTA, RBA, RTA ve hazır coil kullanan atomizerler olarak ayrılmaktadır.

Atomizer başlığı, coil, koil, rezistans gibi adlar verilen, atomizerin en küçük ve en işlevsel parçasıdır. Hazır coil olarak adlandırılan bu küçük parça, içindeki tel ve pamuk sayesinde buhar üretiminin ana parçasıdır.

Bu parça düzenli olarak değiştirilmelidir. Ömürleri genel olarak 1 – 2 ay arasındadır. Değişim zamanını, az buhar üretiminden ve gelen yanık kokusundan anlayabilirsiniz.

Uzun süreli kullanabilmek için 2 – 3 çekimde bir 1 dk kadar bekleyin ve atomizer başlığın sürekli ıslak kalmasını sağlayın.